Stretneme sa na pláži!

Boxu.sk 13. júna 2017

Magio plážAni tento rok sa leto v Bratislave samozrejme nemôže zaobísť bez obľúbenej Magio pláže na Tyršovom nábreží. Radi vás privítame v našom knižnom kútiku, kde sme si pre vás pripravili zaujímavý literárny program. Čo vás teda čaká počas horúcich letných dní?

Tešiť sa môžete napríklad na besedu so spisovateľkou Ivanou Havranovou, čítanie z najnovších letných bestsellerov vydavateľstva Slovart v podaní herca Martina Kaprálika, súťaže o zaujímavé ceny a ďalšie skvelé akcie. Vyskúšajte, ako vám sedia e-knihy v našom stánku s elektronickými čítačkami a ďalšími šikovnými technologickými vychytávkami. Pre milovníkov starého dobrého papiera je prichystaná ako každý rok open air čitáreň Petržalskej knižnice, požičovňa kníh a časopisov a k tomu pohodlné kreslá, kde si môžete vychutnať letný deň s vašou obľúbenou knižkou.

No a samozrejme veľa slnka, voda, pohody a zábavy... Skrátka a dobre, bohatý program kultúry a oddychu :)

slnečník_literatúra_na_pláži

Osviežte sa cez leto dobrou knižkou! Tešíme sa na vás 28. júna, a 6. a 12. júla.

Súťažte s nami na Magio pláži

Súťažte s nami na Magio pláži

#1: beseda_pod_slnečníkom s autorkou Ivanou Havranovou

Je autorkou vyše dvadsiatky kníh, viac ako 400 televíznych scenárov, množstva poviedok, rozhovorov, reportáží. V prvom tohtoročnom slnečníku 28. júna sa na vás teší spisovateľka Ivana Havranová.

Knihy od spisovateľky Ivany Havranovej

Chcete vedieť, čo nám muži natárali? Aké je to vydať sa v osemnástich a pochopiť, že manželský život nie je len samá romantika? Prečo nie je život s mačom prechádzka ružovou záhradou? A z celkom iného súdka: na čo si spomínajú a na čo chcú zabudnúť ľudia, ktorí prežii holokaust?

Ivana Havranová vyštudovala žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Pracovala v redakcii denníka Smena, časopise Zornička aj v Československej televízii ako publicistka mládežníckeho magazínu Televízny klub mladých. Po roku 1989 založila vlastné vydavateľstvo, v ktorom vydávala sedem časopisov ako Maxisuper, slovenský Bulvár, Fiškál, Lišiak, mesačník pre deti Mamatatajojo, Bambuľku a iné. Je vydatá za publicistu a spisovateľa Michala Havrana.

#slovenskaromantika #zenskysvet #ludskeosudy

Knižné letné ochutnávky z vydavateľstva vydavateľstvo SLOVART

Neviete, aké knihy si vziať so sebou na dovolenku? Inšpirujte sa novinkami z vydavateľstva Slovart. Herec Martin Kaprálik prečíta z aktuálnych bestsellerov.

#2: bestseller_pod_slnečníkom

Príďte si vypočuť čítanie z novej knihy od autorky svetového bestselleru Dievča vo vlaku, a poodhalíte temné tajomstvá malého mesta, kde už roky mladé ženy miznú vo vlnách rieky.

Paula Hawkins: Do vody

Číta herec Martin Kaprálik Z dna rieky vylovia telo slobodnej matky pätnásťročného dievčaťa. Nie je to však ojedinelý utopenec v malom mestečku Beckford. Rovnaký osud postretol nedávno aj mladé dospievajúce dievča. A minulosť ukrýva oveľa viac prípadov záhadného utonutia. Nehoda, samovražda? Vražda...?

Paula Hawkins (1972) je britská spisovateľka a novinárka. Vyrastala Zimbabwe, od roku 1989 žije v Londýne. V Oxforde študovala filozofiu a ekonomiku a pre denník The Times pracovala na ekonomických témach. Napísala finančnú príručku pre ženy The Money Goddess. Po pätnástich rokoch novinárčenia sa začala venovať písaniu. Prvú beletriu písala pod pseudonymom Amy Silver. Boli to romantické drámy, ktoré však nemali veľký úspech. Ten prišiel až s jej „skutočným debutom", detektívnym psychotrilerom Dievča vo vlaku (2015). Celosvetovo sa jej predalo vyše 18 miliónov výtlačkov, 79 týždňov kraľovala rebríčku bestsellerov New York Times a na jej motívy bol nakrútený rovnomenný film.

#svetovybestseller #krimi #Dievcavovlaku

#3: bestseller_pod_slnečníkom

Dvadsiata štvrtá „dánovka" je na svete a ešte čerstvá! Exkluzívna ochutnávka z nového prípadu kráľa slovenskej detektívky na Magio pláži v podaní herca Martina Kaprálika.

Dominik Dán

Číta herec Martin Kaprálik Korene zla rozprávajú o zrode organizovaného zločinu na Slovensku. Príbeh sa odohráva, podobne ako predchádzajúca Smrť na druhom brehu, na ktorú časovo nadväzuje, v raných deväťdesiatych rokoch. Slávna kancelária 141 opäť bojuje s podsvetím a jeho chorými, čoraz ničivejšími praktikami, ktorých obeťami sú čoraz častejšie aj „obyčajní" ľudia.

Dominik Dán je pseudonym najúspešnejšieho autora slovenských detektívnych románov. Podľa dostupných informácií ide o kriminalistu, ktorého pravú identitu, ukrývanú z profesionálnych dôvodov, pozná len najbližšia rodina, vydavateľ a jeho kolegovia. Prípady riešia detektívi z oddelenia vrážd policajného zboru Nášho mesta, v ktorom nejeden čitateľ neomylne spozná lokality nášho hlavného mesta. Každá Dánova kniha je špecifická, písaná z iného uhlu pohľadu a prípady sa odohrávajú v rôznych časových obdobiach. Čitatelia sú zvyknutí na prídel "dánoviek" dvakrát ročne. Autor spolupracoval aj na scenári seriálu Kriminálka Staré mesto a jeho román Červený kapitán bol v roku 2016 sfilmovaný. S dvoma novými románmi – ktorých vydanie plánuje Vydavateľstvo SLOVART na leto a zimu 2017 – celkový predaj jeho diel veľmi pravdepodobne prekročí magickú hranicu milión výtlačkov!

#SKbestseller #detektivka #DominikDan

slnečník_literatúra_na_pláži

Pozor, SÚŤAŽ!!

Navštívte niektoré z našich letných podujatí na Magio pláži, a súťažte s nami o bestsellery a ďalšie ceny!

Každý návštevník bude po vyplnení hlasovacieho lístka priamo na akcii zaradený do žrebovania o knihy autorov, ktorým je večer venovaný, a ďalšie skvelé ceny. Príďte, sledujte nás a vyhrajte!

Sledujte nás aj na Facebooku.

Stretneme sa na pláži!

Magio pláž 2016Magio pláž 2016

Pozrite si, ako to vyzeralo na pláži minulý rok


Diskusia

Zanechať komentár