Mengeleho dievča - Skutočný príbeh Slovenky, ktorá prežila štyri koncentračné tábory

Mengeleho dievča - Skutočný príbeh Slovenky, ktorá prežila štyri koncentračné tábory

s DPH

12,46 €

s DPH

12,46 €

Každý večer, keď myslím na svojich drahých, ktorí už nežijú, si hovorím: Ako si to mohla prežiť? Sama neviem. Bolo to naozaj iba o šťastí a náhode.“


To sú slová Violy Fischerovej, ženy, ktorá prežila štyri koncentračné tábory, neskutočne kruté pokusy diabolského doktora Mengeleho, a nakoniec sa jej podarilo nacistom utiecť. Hrozná doba stvorila množstvo príbehov o odvahe, statočnosti, láskavosti a obetovaní sa, ale aj o zlobe, podlosti a obludnom ponižovaní ľudských bytostí. Príbeh Violy Fischerovej sa však aj medzi nimi vyníma. Okrem toho, že prežila peklo táborov a našla v sebe odvahu na riskantný útek, totiž dokázala ešte niečo. Vďaka nej chytili brutálnu dozorkyňu z Birkenau!


Po vojne sa náhodou stretla aj so svojou veľkou láskou. Mužom, o ktorom roky nevedela, či ešte vôbec žije. Ale nakoniec sa vydala za niekoho iného. Rytiera. Skutočného novodobého rytiera, ktorý získal toto vyznamenanie od francúzskeho prezidenta za statočnosť v boji na strane Spojencov.


Viola Fischerová po rokoch zverila svoje spomienky reportérke Veronike Homolovej Tóthovej. Táto kniha zaznamenáva jej osud i osudy ľudí, ktoré by nemali upadnúť do zabudnutia.


Prečítajte si viac na našom blogu.

Informácie

Kód dodavatel
0202766
Vydavateľ
IKAR, a.s.
isbn
978-80-551-5188-5
Rok vydania
2016
Počet strán
368
Jazyk
slovenský
EAN
9788055151885
Autor
Stern Fischerová, V. Homolová Tóthová V.

Hodnotenie zákazníkov

Zdá sa, že produkt ešte nikto neohodnotil. Buďte prvý, kto tak urobí!